środa, 22 grudnia 2010

Wesołych Świąt

Kochani!!!
Życzę Wam wesołych, pogodnych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt. 

Odpoczywajcie!!!
Spotkamy się dopiero 3 stycznia 2011r. Przypominam, że dni 6 i 7 są również dniami wolnymi.

wtorek, 21 grudnia 2010

Do zrobienia dla chętnych

Na lekcjach przedświątecznych mieliśmy m.in. wykonać aniołka i choinkę.
Choinka z plasteliny:

  1. Korek przy pomocy dorosłego kroimy nożem na pół. 
  2. Formujemy z zielonej plasteliny choinkę. 
  3. Nasadzamy ją na nasz korek, możemy dodatkowo posmarować wikolem, by się lepiej trzymało.
  4. Dodajemy koraliki, gwiazdki
Anioł z folii aluminiowej:

  1. Z kartki papieru uformować (zgnieść) wałeczek, to będzie korpus anioła i podstawka
  2. Na papier nałożyć arkusik foli aluminiowej.
  3. Z 2 kawałka foli uformować kulkę - głowę aniołka
  4. Przykleić ją do korpusu wikolem
  5. Potem z kolejnego kawałka folii uformować coś na kształt dużej kokardy, to będą skrzydła anioła
  6. Przykleić skrzydła na plecach anioła
  7. Z kolejnego niewielkiego kawałka folii robimy ręce (rulonik folii)
  8. Przyklejamy je na plecach pod skrzydłami. Ręce można złożyć aniołkowi jak do modlitwy (patrz zdjęcie)
Choineczki papierowe, które też są na zdjęciu robimy tak jak papierowe gwiazdki, tylko, że wycinamy choinkowe ząbki.
Miłej zabawy!!!

wtorek, 14 grudnia 2010

Niestety moi kochani...

Niestety moi kochani dopadła mnie angina i z dużym bólem gardła leżę w łóżku. Szkoda, bo lubię ten przedświąteczny czas w szkole. Mam nadzieję, że dla Was będzie on miły i radosny.

Cieszę się, że tak ładnie grałyście "Lulajże Jezuniu" na fletach. Jeszcze trochę ćwiczeń i będziecie grały super!!! Poćwiczcie i zagrajcie rodzicom i dziadkom w czasie swojej rodzinnej Wigilii.

Planowałam zrobić z Wami jeszcze kilka ozdób świątecznych. Choinki na korku i anioły z folii aluminiowej. Postaram się w tym tygodniu wstawić zdjęcia i napisać instrukcję jak zabrać się do pracy.

Mam nadzieję, że będziecie starały się zachowywać grzecznie pod moją nieobecność, zwłaszcza, że pomocnicy Mikołaja nie śpią i obserwują Wasze zachowanie.

Pozdrawiam serdecznie

Pani Agnieszka

Ps. Sprawdziany z matematyki przekażę jeszcze przed świętami.

środa, 1 grudnia 2010

Ogłoszenia

Do dnia 10 grudnia w naszej szkole odbywa się świąteczna zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka w Kątach Falbogach. Zbieramy słodycze i artykuły szkolne. Zapraszam do przyłączenia się do akcji!!!
***
13 grudnia nasza klasa przygotowuje ciasta w ramach akcji ciasto za złotówkę. Proszę 2 chętne mamy (i nie tylko) do upieczenia ciasta. Ciasto prosimy przynieść pokrojone. Dziękuję!!!
***
Od piątku do świąt flety przynosimy codziennie. Będziemy uczyć się kolędy.
***
Oddajemy już do biblioteki książkę „Dzieci z Bullerbyn”. Po nowym roku będziemy omawiać książkę „Anaruk, Chłopiec z Grenlandii” Cz. Centkiewicza.
***
W okresie przedświątecznym będziemy wykorzystywać: klej wikol, folię aluminiową, brokaty (w kleju lub sypkie), korek drewniany, plastelinę, koraliki.