Od poniedziałku rozmawiamy o tym jak powstaje chleb, jakie są rodzaje zboża, mąki i pieczywa.
Dzisiaj na zajęciach robiliśmy pyszne kanapki z różnymi rodzajami chleba.
Oto krótka fotorelacja:
środa, 29 września 2010
poniedziałek, 27 września 2010
Lista lektur
Dzisiaj wkleiliśmy do zeszytu listę, lektur, które macie za zadanie przeczytać samodzielnie w domu (lub częściowo z pomocą rodziców).
Przypominam, że należy już zacząć czytć książkę Wandy Chotowskiej "Dzieci Pana Astronoma". Będziemy ją omawiać po 11 października.
MIŁEJ LEKTURY!!!
Przypominam, że należy już zacząć czytć książkę Wandy Chotowskiej "Dzieci Pana Astronoma". Będziemy ją omawiać po 11 października.
MIŁEJ LEKTURY!!!
wtorek, 21 września 2010
Czytamy 20 minut codziennie
Uwaga!
Ruszyła klasowa akcja "Czytamy 20 minut codziennie".
Zasady:
Ruszyła klasowa akcja "Czytamy 20 minut codziennie".
Zasady:
- Uczeń jest zobowiązany do czytania codziennie po 20 min. dowolny tekst: czytankę, lekturę, książkę lub czasopismo.
- Rodzic bądź inna osoba dorosła poświadcza czytanie swoim podpisem w tabelce, którą dzieci wkleiły do swoich dzienniczków.
Planowane wycieczki
• W piątek (22 października) wychodzimy na lekcję kinową pt. „Kto tak pięknie gra? O muzyce i piosence w filmie dla dzieci” koszt 15zł.
• Dnia 7 października (czwartek) jedziemy na wycieczkę pt. Od ziarenka do bochenka do Kawęczyna. W programie:
Poczęstunek
Zwiedzanie młynów
Przejazd bryczką
Pokaz w kuźni
Lekcja poglądowa na temat tradycyjnego wypieku chleba
Zwiedzanie skansenu
Ognisko z kiełbaskami
Dyskoteka
Koszt 55zł. Proszę o wpłatę, bądź deklarację, czy dziecko jedzie na wycieczkę.
• Dnia 7 października (czwartek) jedziemy na wycieczkę pt. Od ziarenka do bochenka do Kawęczyna. W programie:
Poczęstunek
Zwiedzanie młynów
Przejazd bryczką
Pokaz w kuźni
Lekcja poglądowa na temat tradycyjnego wypieku chleba
Zwiedzanie skansenu
Ognisko z kiełbaskami
Dyskoteka
Koszt 55zł. Proszę o wpłatę, bądź deklarację, czy dziecko jedzie na wycieczkę.
sobota, 11 września 2010
Powtórka z angielskiego
Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do powtórek z angielskiego w sieci. Na stronie http://www.anglomaniacy.pl
znajdziecie wiele ciekawych zabaw, quizów i gier, które pozwolą Wam poćwiczyć język angielski.
Szczególnie polecam testy obrazkowe Picture tests, dzięki którym sprawdzicie znajomość słówek angielskich. Zachęcam do wciskania klawisza play again, wyświetli się więcej słówek.
Miłej zabawy i nauki!!!
znajdziecie wiele ciekawych zabaw, quizów i gier, które pozwolą Wam poćwiczyć język angielski.
Szczególnie polecam testy obrazkowe Picture tests, dzięki którym sprawdzicie znajomość słówek angielskich. Zachęcam do wciskania klawisza play again, wyświetli się więcej słówek.
Miłej zabawy i nauki!!!
piątek, 3 września 2010
Nasze wspomnienia z wakacji
Wakacje spędziłam nad Morzem Bałtyckim. Codziennie chodziłam z ciocią, wujkiem i siostrą na plażę. Opalałam się. Budowałam zamki z piasku. Byłam statkiem na Helu. Zwiedziłam port i kąpałam się w morzu. Płynęłam też statkiem z Helu do Gdyni. To były najlepsze moje wakacje.
Wiktoria
czwartek, 2 września 2010
Zebranie rodziców
Serdecznie zapraszam rodziców na zebranie klasowe dnia 16 września w czwartek o godz. 17.00 w sali 308.
Przedstawicieli Rad Klasowych z poszczególnych klas i oddziałów zerowych, wybranych na tych zebraniach zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców z Dyrekcją Szkoły, które odbędzie się w czwartek 16 IX 2010r. o godz. 18:00 w świetlicy szkolnej /obecność obowiązkowa/
Przedstawicieli Rad Klasowych z poszczególnych klas i oddziałów zerowych, wybranych na tych zebraniach zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców z Dyrekcją Szkoły, które odbędzie się w czwartek 16 IX 2010r. o godz. 18:00 w świetlicy szkolnej /obecność obowiązkowa/
środa, 1 września 2010
Zapraszam Was na wędrówkę po Polsce
Jutro będziemy dzielić się naszymi przeżyciami z wakacji. Z pewnością byliście w wielu ciekawych miejscach, gdzie przeżyliście liczne przygody. Już dzisiaj zapraszam Was na stronę o Polsce, gdzie znajdziecie wiele ciekawostek, informacji oraz gier. Życzę miłej zabawy!
Subskrybuj:
Posty (Atom)






