środa, 29 września 2010

Robimy kanapki

Od poniedziałku rozmawiamy o tym jak powstaje chleb, jakie są rodzaje zboża, mąki i pieczywa.
Dzisiaj na zajęciach robiliśmy pyszne kanapki z różnymi rodzajami chleba.
Oto krótka fotorelacja:



poniedziałek, 27 września 2010

Lista lektur

Dzisiaj wkleiliśmy do zeszytu listę, lektur, które macie za zadanie przeczytać samodzielnie w domu (lub częściowo z pomocą rodziców).
Przypominam, że należy już zacząć czytć książkę Wandy Chotowskiej "Dzieci Pana Astronoma". Będziemy ją omawiać po 11 października.
MIŁEJ LEKTURY!!!

wtorek, 21 września 2010

Czytamy 20 minut codziennie

Uwaga!
Ruszyła klasowa akcja "Czytamy 20 minut codziennie".
Zasady:
  • Uczeń jest zobowiązany do czytania codziennie po 20 min. dowolny tekst: czytankę, lekturę, książkę lub czasopismo.
  • Rodzic bądź inna osoba dorosła poświadcza czytanie swoim podpisem w tabelce, którą dzieci wkleiły do swoich dzienniczków.


    Planowane wycieczki

    • W piątek (22 października) wychodzimy na lekcję kinową pt. „Kto tak pięknie gra? O muzyce i piosence w filmie dla dzieci” koszt 15zł.
    • Dnia 7 października (czwartek) jedziemy na wycieczkę pt. Od ziarenka do bochenka do Kawęczyna. W programie:
     Poczęstunek
     Zwiedzanie młynów
     Przejazd bryczką
     Pokaz w kuźni
     Lekcja poglądowa na temat tradycyjnego wypieku chleba
     Zwiedzanie skansenu
     Ognisko z kiełbaskami
     Dyskoteka
    Koszt 55zł. Proszę o wpłatę, bądź deklarację, czy dziecko jedzie na wycieczkę.

    sobota, 11 września 2010

    Powtórka z angielskiego

    Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do powtórek z angielskiego w sieci. Na stronie http://www.anglomaniacy.pl
    znajdziecie wiele ciekawych zabaw, quizów i gier, które pozwolą Wam poćwiczyć język angielski.
    Szczególnie polecam testy obrazkowe Picture tests, dzięki którym sprawdzicie znajomość słówek angielskich. Zachęcam do wciskania klawisza play again, wyświetli się więcej słówek.

    Miłej zabawy i nauki!!!

    piątek, 3 września 2010

    Nasze wspomnienia z wakacji

    Wakacje spędziłam nad Morzem Bałtyckim. Codziennie chodziłam z ciocią, wujkiem i siostrą na plażę. Opalałam się. Budowałam zamki z piasku. Byłam statkiem na Helu. Zwiedziłam port i kąpałam się w morzu. Płynęłam też statkiem z Helu do Gdyni. To były najlepsze moje wakacje.

    Wiktoria

    czwartek, 2 września 2010

    Zebranie rodziców

    Serdecznie zapraszam rodziców na zebranie klasowe dnia 16 września w czwartek o godz. 17.00 w sali 308.


    Przedstawicieli Rad Klasowych z poszczególnych klas i oddziałów zerowych, wybranych na tych zebraniach zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców z Dyrekcją Szkoły, które odbędzie się w czwartek 16 IX 2010r. o godz. 18:00 w świetlicy szkolnej /obecność obowiązkowa/

    Przypominajka

    Jutro na zajęcia komputerowe zapraszam całą klasę.

    środa, 1 września 2010

    Zapraszam Was na wędrówkę po Polsce

    Jutro będziemy dzielić się naszymi przeżyciami z wakacji. Z pewnością byliście w wielu ciekawych miejscach, gdzie przeżyliście liczne przygody. Już dzisiaj zapraszam Was na stronę o Polsce, gdzie znajdziecie wiele ciekawostek, informacji oraz gier. Życzę miłej zabawy!