czwartek, 23 czerwca 2011

Do zobaczenia!!!

Nadszedł koniec naszej wspólnej przygody ze szkołą. Czas na wyfrunięcie spod mich skrzydeł. Dziękuję, że byliście, rozjaśnialiście każdy mój dzień. Dziękuję za Wasze szczere dziecięce uśmiechy i miłe słowa.

Będę trzymała za Was kciuki!!! 
Powodzenia!!!


Dziękuję również rodzicom za wsparcie, zaufanie jakim mnie obdarzyliście i za współpracę.
Życzę wszystkim spokojnych, radosnych i słonecznych wakacji.


Spotkamy się we wrześniu na szkolnych korytarzach.

wtorek, 3 maja 2011

Przypominajka

Przypominam, że na początku czerwca będziemy omawiać książkę Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa"

Zielona szkoła "Szlakiem piastowskim"

W dniach 27-29 kwietnia klasy III uczyły się na zielonej szkole zorganizowanej w kolebce państwa polskiego czyli w wielkopolsce. Wspólnie zobaczyliśmy:

  • Kruszwicę z Mysią Wieżą,
  • Biskupin,
  • Gniezno,
  • Poznań, a w nim palmiarnię i rynek starego miasta,
  • Ostrów Lednicki,
  • Skansen Miniatur w Pobiedziskach,
  • Wielkopolski Skansen Etnograficzny
  • Licheń


Oto kilka zdjęć z wycieczki.








poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Ogłoszenia

Dnia 15 kwietnia będą robione zdjęcia.

Proszę o wpłaty na zieloną szkołę oraz na wyjazd do teatru Rampa na sztukę "Świat Bastiana". Przypominam, że dzieci, które nie jadą na wycieczkę są zobowiązane przyjść w tych dniach do szkoły.

Przerwa świąteczna 21-26 kwietnia.

10 maja odbędzie się uroczystość 20-lecia naszej szkoły. Rada Rodziców zwraca się z prośbą o pomoc 2 rodziców  z klasy przy sprzątaniu przed i po uroczystości. Proszę chętnych rodziców o zgłoszenie do wychowawcy.

Rada Rodziców zwraca się z prośbą o regulowanie opłat na Komitet Rodzicielski.

piątek, 18 marca 2011

Ogłoszenia

Serdecznie zapraszam rodziców na zebranie, które odbędzie się dnia 22 marca 2011r. o godz. 18.00. 
Na początku kwietnia będziemy omawiać lekturę R. Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. 

 

Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole 4-6 kwietnia.


 
 

sobota, 5 marca 2011

Test kompetencji

Drodzy rodzice!
31 marca klasy III będą pisały test kompetencji wydawnictwa Operon.
Aby dzieci zapoznały się i oswoiły z całą procedurą i formą testu będziemy pisali testy z poprzednich lat.
Wyniki testu mają przede wszystkim charakter informacyjny dla nauczycieli, dzieci i rodziców, jakie wiadomości i umiejętności są przez dzieci opanowane, a nad jakimi należałoby jeszcze poćwiczyć.

piątek, 4 marca 2011

Nasze filmy

Na kole informatycznym zabawiliśmy się ostatnio w filmowców. Oto ukończony już film Czarka. Mam nadzieję, że Wam się spodoba!


Można też go obejrzeć tutaj Film Czarka - You tube

niedziela, 20 lutego 2011

Bezpieczne ferie




To prace naszej klasy wykonane na kółku informatycznym na temat bezpiecznych ferii. Prace weszły w skład prezentacji pokazanej na apelu szkolnym. Autorzy otrzymali drobe upominki. Gratulujemy!!!

sobota, 12 lutego 2011

Ferie

Rozpoczęły się wreszcie ferie! Do szkoły wracamy dopiero 28 lutego.
Życzę Wam miłej i bezpiecznej zabawy!


Przypominam jednak, że po feriach omawiamy książkę "Oto jest Kasia"

wtorek, 8 lutego 2011

Bal karnawałowy

22 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy.

wtorek, 18 stycznia 2011

Przypominajka

Dnia 27 stycznia odbędzie się semestralne zebranie rodziców o godz. 17.00. Rozpocznie się prelekcją pt. „Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w szkołach ogólnodostępnych”. Potem zapraszam serdecznie na spotkanie w klasie.
***
Proszę o wpłacenie do końca stycznia przedpłaty na zieloną szkołę w kwocie 100zł.
***
W dniu 28 stycznia nasza klasa przygotowuje ciasta w ramach akcji Ciastko za złotówkę. Proszę chętnych rodziców o zgłoszenie się. Potrzebne są 3 pokrojone ciasta. Dziękuję!
***
Dnia 18 stycznia odbędzie się koncert muzyczny zespołu Limbos pt. „Świat muzycznych podróży”. Koszt koncertu 2zł. Proszę o wpłatę.
***
22 stycznia odbędzie się bal karnawałowy w godz. 12.00-14.00
***
Następna lektura to książka Miry Jaworczakowej „Oto jest Kasia” do przeczytania do 1 marca 2011r.
***
Ferie szkolne 14-27 lutego 2011r.

poniedziałek, 3 stycznia 2011

Przypomnienie

Przypominam, że dni 6 i 7 stycznia są wolne od zajęć szkolnych. Dzień 7 stycznia odrabiamy 22 stycznia, w sobotę, tego dnia odbędzie się zabawa karnawałowa.

środa, 22 grudnia 2010

Wesołych Świąt

Kochani!!!
Życzę Wam wesołych, pogodnych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt. 

Odpoczywajcie!!!
Spotkamy się dopiero 3 stycznia 2011r. Przypominam, że dni 6 i 7 są również dniami wolnymi.

wtorek, 21 grudnia 2010

Do zrobienia dla chętnych

Na lekcjach przedświątecznych mieliśmy m.in. wykonać aniołka i choinkę.
Choinka z plasteliny:

  1. Korek przy pomocy dorosłego kroimy nożem na pół. 
  2. Formujemy z zielonej plasteliny choinkę. 
  3. Nasadzamy ją na nasz korek, możemy dodatkowo posmarować wikolem, by się lepiej trzymało.
  4. Dodajemy koraliki, gwiazdki
Anioł z folii aluminiowej:

  1. Z kartki papieru uformować (zgnieść) wałeczek, to będzie korpus anioła i podstawka
  2. Na papier nałożyć arkusik foli aluminiowej.
  3. Z 2 kawałka foli uformować kulkę - głowę aniołka
  4. Przykleić ją do korpusu wikolem
  5. Potem z kolejnego kawałka folii uformować coś na kształt dużej kokardy, to będą skrzydła anioła
  6. Przykleić skrzydła na plecach anioła
  7. Z kolejnego niewielkiego kawałka folii robimy ręce (rulonik folii)
  8. Przyklejamy je na plecach pod skrzydłami. Ręce można złożyć aniołkowi jak do modlitwy (patrz zdjęcie)
Choineczki papierowe, które też są na zdjęciu robimy tak jak papierowe gwiazdki, tylko, że wycinamy choinkowe ząbki.
Miłej zabawy!!!

wtorek, 14 grudnia 2010

Niestety moi kochani...

Niestety moi kochani dopadła mnie angina i z dużym bólem gardła leżę w łóżku. Szkoda, bo lubię ten przedświąteczny czas w szkole. Mam nadzieję, że dla Was będzie on miły i radosny.

Cieszę się, że tak ładnie grałyście "Lulajże Jezuniu" na fletach. Jeszcze trochę ćwiczeń i będziecie grały super!!! Poćwiczcie i zagrajcie rodzicom i dziadkom w czasie swojej rodzinnej Wigilii.

Planowałam zrobić z Wami jeszcze kilka ozdób świątecznych. Choinki na korku i anioły z folii aluminiowej. Postaram się w tym tygodniu wstawić zdjęcia i napisać instrukcję jak zabrać się do pracy.

Mam nadzieję, że będziecie starały się zachowywać grzecznie pod moją nieobecność, zwłaszcza, że pomocnicy Mikołaja nie śpią i obserwują Wasze zachowanie.

Pozdrawiam serdecznie

Pani Agnieszka

Ps. Sprawdziany z matematyki przekażę jeszcze przed świętami.