środa, 22 grudnia 2010

Wesołych Świąt

Kochani!!!
Życzę Wam wesołych, pogodnych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt. 

Odpoczywajcie!!!
Spotkamy się dopiero 3 stycznia 2011r. Przypominam, że dni 6 i 7 są również dniami wolnymi.

wtorek, 21 grudnia 2010

Do zrobienia dla chętnych

Na lekcjach przedświątecznych mieliśmy m.in. wykonać aniołka i choinkę.
Choinka z plasteliny:

  1. Korek przy pomocy dorosłego kroimy nożem na pół. 
  2. Formujemy z zielonej plasteliny choinkę. 
  3. Nasadzamy ją na nasz korek, możemy dodatkowo posmarować wikolem, by się lepiej trzymało.
  4. Dodajemy koraliki, gwiazdki
Anioł z folii aluminiowej:

  1. Z kartki papieru uformować (zgnieść) wałeczek, to będzie korpus anioła i podstawka
  2. Na papier nałożyć arkusik foli aluminiowej.
  3. Z 2 kawałka foli uformować kulkę - głowę aniołka
  4. Przykleić ją do korpusu wikolem
  5. Potem z kolejnego kawałka folii uformować coś na kształt dużej kokardy, to będą skrzydła anioła
  6. Przykleić skrzydła na plecach anioła
  7. Z kolejnego niewielkiego kawałka folii robimy ręce (rulonik folii)
  8. Przyklejamy je na plecach pod skrzydłami. Ręce można złożyć aniołkowi jak do modlitwy (patrz zdjęcie)
Choineczki papierowe, które też są na zdjęciu robimy tak jak papierowe gwiazdki, tylko, że wycinamy choinkowe ząbki.
Miłej zabawy!!!

wtorek, 14 grudnia 2010

Niestety moi kochani...

Niestety moi kochani dopadła mnie angina i z dużym bólem gardła leżę w łóżku. Szkoda, bo lubię ten przedświąteczny czas w szkole. Mam nadzieję, że dla Was będzie on miły i radosny.

Cieszę się, że tak ładnie grałyście "Lulajże Jezuniu" na fletach. Jeszcze trochę ćwiczeń i będziecie grały super!!! Poćwiczcie i zagrajcie rodzicom i dziadkom w czasie swojej rodzinnej Wigilii.

Planowałam zrobić z Wami jeszcze kilka ozdób świątecznych. Choinki na korku i anioły z folii aluminiowej. Postaram się w tym tygodniu wstawić zdjęcia i napisać instrukcję jak zabrać się do pracy.

Mam nadzieję, że będziecie starały się zachowywać grzecznie pod moją nieobecność, zwłaszcza, że pomocnicy Mikołaja nie śpią i obserwują Wasze zachowanie.

Pozdrawiam serdecznie

Pani Agnieszka

Ps. Sprawdziany z matematyki przekażę jeszcze przed świętami.

środa, 1 grudnia 2010

Ogłoszenia

Do dnia 10 grudnia w naszej szkole odbywa się świąteczna zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka w Kątach Falbogach. Zbieramy słodycze i artykuły szkolne. Zapraszam do przyłączenia się do akcji!!!
***
13 grudnia nasza klasa przygotowuje ciasta w ramach akcji ciasto za złotówkę. Proszę 2 chętne mamy (i nie tylko) do upieczenia ciasta. Ciasto prosimy przynieść pokrojone. Dziękuję!!!
***
Od piątku do świąt flety przynosimy codziennie. Będziemy uczyć się kolędy.
***
Oddajemy już do biblioteki książkę „Dzieci z Bullerbyn”. Po nowym roku będziemy omawiać książkę „Anaruk, Chłopiec z Grenlandii” Cz. Centkiewicza.
***
W okresie przedświątecznym będziemy wykorzystywać: klej wikol, folię aluminiową, brokaty (w kleju lub sypkie), korek drewniany, plastelinę, koraliki.

sobota, 30 października 2010

Heloween

I w tym roku przed rodzimym świętem Wszystkich Świętych, w ramach poznawania różnych kultur pani Ola od j. angielskiego zaprosiła nas na zabawę Halloween'ową.
Przypominam że, Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W Irlandii ten dzień jest świętem państwowym.
Zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.
Oto jak się bawiliśmy:









poniedziałek, 18 października 2010

Następna lektura w czytaniu

Kolejną lekturą, którą należy przeczytać są "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren. Książka jest dosyć gruba, więc warto już zacząć ją czytać.
Będziemy ją omawiać po 22 listopada czyli do czytania jest ponad miesiąc.

Warto wyznaczyć sobie do codziennego przeczytania 2 rozdziały, wtedy spokojnie przeczytacie na wyznaczony termin. To tylko propozycja oczywiście.

Zapraszam do biblioteki do oddania poprzedniej lektury i wypożyczenia nowej. (na "Dzieci Pana Astronoma" czeka kolejna klasa)

czwartek, 14 października 2010

Dzień otwarty

Dnia 19 października 2010r. serdecznie zapraszam na dzień otwarty czyli indywidualne rozmowy  w godz. 18.00-20.00 w sali 308. 

Wycieczka do Kawęczyna

W piękny, słoneczny październikowy dzień wybraliśmy się na wycieczkę do Kawęczyna. Mogliśmy obejrzeć wiele dawnych urządzeń do wypieku chleba, o których rozmawialiśmy na lekcjach. Oto kilka zdjęć. Na szkolnej stronie internetowej też znajdziecie relację z naszej wycieczki.

Skansen
Niecka i drewniana łopata
Po lewej stronie żarna do mielenia mąki, po prawej dzieża
Chleb wędruje do pieca
Tak wygląda chleb przed upieczeniem
Na wozie

Młyn - holender
W dawnych szkolnych ławkach z otworem na kałamarz
Kowal i żar wytworzony przy pomocy wulkanu


poniedziałek, 11 października 2010

Przypominajka

 We wtorek 12.10.2010r. zajęcia lekcyjne będą
od godz. 8.55 do 13.40.

Dnia 14 października 2010r. nie ma zajęć lekcyjnych. Tego dnia będzie otwarta świetlica szkolna.

wtorek, 5 października 2010

Informacje o wycieczce "Od ziarenka do bochenka"

Wycieczka klas III do Kawęczyna.
 Wyjazd 7 października 2010r. o godz. 8.00 planowany powrót ok. godz. 14.30.
Zabieramy ze sobą:
• Coś od deszczu,
• Na miejscu będzie poczęstunek z ciastem i kiełbaski pieczone, proszę to uwzględnić przy planowaniu dodatkowych kanapek,
• Niegazowany napój,
• Chusteczki higieniczne,
• Dobry humor :)

środa, 29 września 2010

Robimy kanapki

Od poniedziałku rozmawiamy o tym jak powstaje chleb, jakie są rodzaje zboża, mąki i pieczywa.
Dzisiaj na zajęciach robiliśmy pyszne kanapki z różnymi rodzajami chleba.
Oto krótka fotorelacja:



poniedziałek, 27 września 2010

Lista lektur

Dzisiaj wkleiliśmy do zeszytu listę, lektur, które macie za zadanie przeczytać samodzielnie w domu (lub częściowo z pomocą rodziców).
Przypominam, że należy już zacząć czytć książkę Wandy Chotowskiej "Dzieci Pana Astronoma". Będziemy ją omawiać po 11 października.
MIŁEJ LEKTURY!!!

wtorek, 21 września 2010

Czytamy 20 minut codziennie

Uwaga!
Ruszyła klasowa akcja "Czytamy 20 minut codziennie".
Zasady:
  • Uczeń jest zobowiązany do czytania codziennie po 20 min. dowolny tekst: czytankę, lekturę, książkę lub czasopismo.
  • Rodzic bądź inna osoba dorosła poświadcza czytanie swoim podpisem w tabelce, którą dzieci wkleiły do swoich dzienniczków.


    Planowane wycieczki

    • W piątek (22 października) wychodzimy na lekcję kinową pt. „Kto tak pięknie gra? O muzyce i piosence w filmie dla dzieci” koszt 15zł.
    • Dnia 7 października (czwartek) jedziemy na wycieczkę pt. Od ziarenka do bochenka do Kawęczyna. W programie:
     Poczęstunek
     Zwiedzanie młynów
     Przejazd bryczką
     Pokaz w kuźni
     Lekcja poglądowa na temat tradycyjnego wypieku chleba
     Zwiedzanie skansenu
     Ognisko z kiełbaskami
     Dyskoteka
    Koszt 55zł. Proszę o wpłatę, bądź deklarację, czy dziecko jedzie na wycieczkę.

    sobota, 11 września 2010

    Powtórka z angielskiego

    Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do powtórek z angielskiego w sieci. Na stronie http://www.anglomaniacy.pl
    znajdziecie wiele ciekawych zabaw, quizów i gier, które pozwolą Wam poćwiczyć język angielski.
    Szczególnie polecam testy obrazkowe Picture tests, dzięki którym sprawdzicie znajomość słówek angielskich. Zachęcam do wciskania klawisza play again, wyświetli się więcej słówek.

    Miłej zabawy i nauki!!!

    piątek, 3 września 2010

    Nasze wspomnienia z wakacji

    Wakacje spędziłam nad Morzem Bałtyckim. Codziennie chodziłam z ciocią, wujkiem i siostrą na plażę. Opalałam się. Budowałam zamki z piasku. Byłam statkiem na Helu. Zwiedziłam port i kąpałam się w morzu. Płynęłam też statkiem z Helu do Gdyni. To były najlepsze moje wakacje.

    Wiktoria

    czwartek, 2 września 2010

    Zebranie rodziców

    Serdecznie zapraszam rodziców na zebranie klasowe dnia 16 września w czwartek o godz. 17.00 w sali 308.


    Przedstawicieli Rad Klasowych z poszczególnych klas i oddziałów zerowych, wybranych na tych zebraniach zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców z Dyrekcją Szkoły, które odbędzie się w czwartek 16 IX 2010r. o godz. 18:00 w świetlicy szkolnej /obecność obowiązkowa/

    Przypominajka

    Jutro na zajęcia komputerowe zapraszam całą klasę.

    środa, 1 września 2010

    Zapraszam Was na wędrówkę po Polsce

    Jutro będziemy dzielić się naszymi przeżyciami z wakacji. Z pewnością byliście w wielu ciekawych miejscach, gdzie przeżyliście liczne przygody. Już dzisiaj zapraszam Was na stronę o Polsce, gdzie znajdziecie wiele ciekawostek, informacji oraz gier. Życzę miłej zabawy!


    wtorek, 31 sierpnia 2010

    Powitanie

    Witajcie po wakacjach!!
    Wypoczęci, z nowymi pomysłami i uśmiechami na twarzy znów spotykamy się po wakacjach. Mam nadzieję, że zapału do pracy Wam nie zabraknie.
    Zapraszam wszystkich uczniów i ich rodziców do zaglądania na naszego klasowego bloga. Mam nadzieję, że będzie on naszą klasową kroniką, tablicą ogłoszeń i przypominajką dla zapominalskich.
    Wy też możecie być twórcami naszego bloga. Zapraszam!!!

    Do zobaczenia w klasie.