wtorek, 21 grudnia 2010

Do zrobienia dla chętnych

Na lekcjach przedświątecznych mieliśmy m.in. wykonać aniołka i choinkę.
Choinka z plasteliny:

  1. Korek przy pomocy dorosłego kroimy nożem na pół. 
  2. Formujemy z zielonej plasteliny choinkę. 
  3. Nasadzamy ją na nasz korek, możemy dodatkowo posmarować wikolem, by się lepiej trzymało.
  4. Dodajemy koraliki, gwiazdki
Anioł z folii aluminiowej:

  1. Z kartki papieru uformować (zgnieść) wałeczek, to będzie korpus anioła i podstawka
  2. Na papier nałożyć arkusik foli aluminiowej.
  3. Z 2 kawałka foli uformować kulkę - głowę aniołka
  4. Przykleić ją do korpusu wikolem
  5. Potem z kolejnego kawałka folii uformować coś na kształt dużej kokardy, to będą skrzydła anioła
  6. Przykleić skrzydła na plecach anioła
  7. Z kolejnego niewielkiego kawałka folii robimy ręce (rulonik folii)
  8. Przyklejamy je na plecach pod skrzydłami. Ręce można złożyć aniołkowi jak do modlitwy (patrz zdjęcie)
Choineczki papierowe, które też są na zdjęciu robimy tak jak papierowe gwiazdki, tylko, że wycinamy choinkowe ząbki.
Miłej zabawy!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz