sobota, 30 października 2010

Heloween

I w tym roku przed rodzimym świętem Wszystkich Świętych, w ramach poznawania różnych kultur pani Ola od j. angielskiego zaprosiła nas na zabawę Halloween'ową.
Przypominam że, Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W Irlandii ten dzień jest świętem państwowym.
Zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.
Oto jak się bawiliśmy:









poniedziałek, 18 października 2010

Następna lektura w czytaniu

Kolejną lekturą, którą należy przeczytać są "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren. Książka jest dosyć gruba, więc warto już zacząć ją czytać.
Będziemy ją omawiać po 22 listopada czyli do czytania jest ponad miesiąc.

Warto wyznaczyć sobie do codziennego przeczytania 2 rozdziały, wtedy spokojnie przeczytacie na wyznaczony termin. To tylko propozycja oczywiście.

Zapraszam do biblioteki do oddania poprzedniej lektury i wypożyczenia nowej. (na "Dzieci Pana Astronoma" czeka kolejna klasa)

czwartek, 14 października 2010

Dzień otwarty

Dnia 19 października 2010r. serdecznie zapraszam na dzień otwarty czyli indywidualne rozmowy  w godz. 18.00-20.00 w sali 308. 

Wycieczka do Kawęczyna

W piękny, słoneczny październikowy dzień wybraliśmy się na wycieczkę do Kawęczyna. Mogliśmy obejrzeć wiele dawnych urządzeń do wypieku chleba, o których rozmawialiśmy na lekcjach. Oto kilka zdjęć. Na szkolnej stronie internetowej też znajdziecie relację z naszej wycieczki.

Skansen
Niecka i drewniana łopata
Po lewej stronie żarna do mielenia mąki, po prawej dzieża
Chleb wędruje do pieca
Tak wygląda chleb przed upieczeniem
Na wozie

Młyn - holender
W dawnych szkolnych ławkach z otworem na kałamarz
Kowal i żar wytworzony przy pomocy wulkanu


poniedziałek, 11 października 2010

Przypominajka

 We wtorek 12.10.2010r. zajęcia lekcyjne będą
od godz. 8.55 do 13.40.

Dnia 14 października 2010r. nie ma zajęć lekcyjnych. Tego dnia będzie otwarta świetlica szkolna.

wtorek, 5 października 2010

Informacje o wycieczce "Od ziarenka do bochenka"

Wycieczka klas III do Kawęczyna.
 Wyjazd 7 października 2010r. o godz. 8.00 planowany powrót ok. godz. 14.30.
Zabieramy ze sobą:
• Coś od deszczu,
• Na miejscu będzie poczęstunek z ciastem i kiełbaski pieczone, proszę to uwzględnić przy planowaniu dodatkowych kanapek,
• Niegazowany napój,
• Chusteczki higieniczne,
• Dobry humor :)