czwartek, 14 października 2010

Wycieczka do Kawęczyna

W piękny, słoneczny październikowy dzień wybraliśmy się na wycieczkę do Kawęczyna. Mogliśmy obejrzeć wiele dawnych urządzeń do wypieku chleba, o których rozmawialiśmy na lekcjach. Oto kilka zdjęć. Na szkolnej stronie internetowej też znajdziecie relację z naszej wycieczki.

Skansen
Niecka i drewniana łopata
Po lewej stronie żarna do mielenia mąki, po prawej dzieża
Chleb wędruje do pieca
Tak wygląda chleb przed upieczeniem
Na wozie

Młyn - holender
W dawnych szkolnych ławkach z otworem na kałamarz
Kowal i żar wytworzony przy pomocy wulkanu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz